06.07.2020.
Zalety Wilanowa. Czy warto tam mieszkać?
Na pewnym etapie życia, gdy osiągniemy dojrzałość do podejmowania kluczowych decyzji oraz zdajemy sobie sprawę z ponoszenia konsekwencji za te postanowienia, czujemy potrzebę założenia własnej rodziny i zamieszkania w wymarzonym, samodzielnym mieszkaniu. Nie jest to łatwe zadanie i czasami trwa długi czas, lecz przy realizacji własnych ustaleń i dążeniu do wyznaczonego celu osiągamy satysfakcjonujący nas rezultat.
Potrzeba własnego lokum
Wyprowadzka dorosłego dziecka z domu rodzinnego to zazwyczaj długi i żmudny proces, który zależy od wielu okoliczności. Można do nich zaliczyć: możliwości finansowe – jest to jedno z priorytetowych założeń, dojrzałość emocjonalną do samodzielnego życia, a także posiadanie funduszy na miesięczne utrzymanie siebie oraz mieszkania, w którym się przebywa.
W zależności od faktu, czy mieszkanie kupujemy, czy wynajmujemy na określony termin, potrzebne zasoby finansowe będą bardzo zróżnicowane; przy kupnie – musimy mieć wystarczającą ilość środków pozwalających na stanie się jego właścicielem oraz późniejsze opłacanie mediów, przy wynajmie – musimy dysponować określoną kwotą, pozwalającą na płatność ustalonego w umowie najmu czynszu, jak i innych wydatków związanych z korzystania z gazu, prądu oraz wody.
Przy zakupie mieszkania obojętnie czy nowego, czy z rynku wtórnego, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami:
- jaki metraż mieszkania będzie optymalny,
- jaka ma być jego lokalizacja,
- czy cena podlega negocjacji,
- czy do mieszkania przynależą pomieszczenia gospodarcze
i tym podobne szczegóły.
Cechy dobrej lokalizacji
Ceny mieszkań w dużych miastach są zależne od popularności i standardu dzielnicy – w rejonach z bogato rozbudowaną infrastrukturą dróg, placówkami oświatowymi typu: szkoły, przedszkola i żłobki, zapleczem kulturalno-rozrywkowym, jak również z dostępem do sieci sklepów o zróżnicowanym asortymencie, będą zdecydowanie wyższe niż na peryferiach.
Jednym z miast, charakteryzujących się dużą rozpiętością cen przy kupnie mieszkań jest Warszawa, gdzie wśród rankingu najbardziej popularnych dzielnic można wyróżnić Mokotów, Bemowo i Wilanów – rejony o wysokim standardzie środowiskowym i przyjaznych dla mieszkańców terenach.
Zalety Wilanowa
Wilanów – jedna z osiemnastu dzielnic naszej stolicy, położona w południowej części miasta, wzdłuż zachodniego brzegu Wisły, cieszy się niesłabnącym powodzeniem na rynku nieruchomości. Miejsce to charakteryzuje się przede wszystkim niską przestępczością, co w obecnych czasach nie jest błahym argumentem; z innych zalet Wilanowa można wymienić znakomitą infrastrukturę, bliskość sklepów, a także łatwy dojazd do centrum Warszawy. Wilanów jest dzielnicą wyjątkowo spokojną, można tu zrelaksować się w licznych parkach, rezerwatach przyrody i oazach zieleni, skorzystać z sieci restauracji i kawiarń, salonów piękności i opieki zdrowotnej. Dzięki niskiej zabudowie nie ma się poczucia bycia mieszkańcem przytłaczającego miejskiego molocha, a wręcz przeciwnie – mieszkańcy odczuwają satysfakcję z mieszkania w nieomal samodzielnym, pełnowartościowym miasteczku, bowiem dzielnica liczy sobie około czterdziestu tysięcy mieszkańców.
Mieszkanie na Wilanowie
Za nabyciem mieszkania w Wilanowie przemawia również dobrze zorganizowana i przyjazna społeczność – mieszkańcy chętnie udzielają się we wspólnych akcjach na rzecz przyrody i środowiska, sadzą drzewa, celem powiększenia terenów zielonych, pielęgnują wspólną przestrzeń, dbają o elewacje własnych i wspólnych obiektów. Ważną zaletą Wilanowa jest fakt, że w dzielnicy panuje porządek, ład i przyjazna atmosfera.
Stali mieszkańcy Wilanowa to spokojni i przyjaźnie nastawieni ludzie, idealni do bycia sąsiadami, w dobrym znaczeniu tego słowa.
Pomimo że dzielnica liczy sobie zaledwie dziesięć lat historii, rozwój urbanistyczny nabiera zdecydowanego rozmachu; w ostatnich latach powstało przedszkole i żłobek, a wkrótce pojawi się tu szkoła podstawowa oraz duża i nowoczesna hala sportowa.
Dojazd do centrum Warszawy zapewnia kilka linii autobusowych, lecz z pewnych względów warto być posiadaczem samochodu – w niektóre rejony miasta zdecydowanie szybciej dojedziemy własnym transportem.